Ana sayfa > Haberler > İçerik

Kısılabilir ve kısılabilir LED lambalar

Dec 08, 2015

Birçok  güçlendirme LED lambalar satılan iki versiyonda; kısılabilir ve sigara kısılabilir. Aydınlatma devre için doğru yazım gerekecektir.


Birkaç yıldır piyasada akkor yerine nihai amacı ile üzerine LED lambaları ve CFL lambaları üreticileri tanıtımı. Bu lambalar tasarımı çok basit kısılabilir sigara çözümlerinden sofistike ama pahalı kısılabilir çözümleri, sonra nihayet gelmifltir için daha fazla maliyet etkin kısılabilir çözümler.


Karartma LED lambalar enerji kaydedebilirsiniz ve ruh alanınızın ve görsel görünümünü değiştirir. Sen-ebilmek kullanma kısılabilir LED Lamba kısılabilir olmayan bir devre. Lamba ve veya devre zarar neden olabilir gibi bir kısılabilir devre kısılabilir olmayan bir lamba kullanmamalısınız. Ayrılmaz lambalar açıkça kısılabilir veya sigara-kısılabilir ambalaj ve lamba olarak işaretlenir.


Çoğu azaltıcılar bugün yüklü yüksek güç devreleri ile sadece bir voltaj değişikliği tüm oldukça düzgün ve kısılabilir geleneksel filaman lambalar sürücü için kullanılmak üzere tasarlanmıştır. LED lambalar Öte yandan düşük güç ve daha karmaşık. Bir LED ampul yüksek voltajlı AC giriş geçerli alan ve alçak voltajlı DC sürücü LED'ler geçerli dönüştürür (sürücü denir) devresi yerleşik katı hal bir üründür. Ayrıca sürücü özellikleri LED endüstri genelinde düzgün değildir.


Onlar ev ve ofislerde çeşitli özellikleri (örneğin rezistif; öncü ve sondaki kenar ve elektronik) yüklü azaltıcılar birçok farklı türleri vardır. Yeni LED lambalar ile varolan azaltıcılar kullanırken bu nedenle eski eşleşen bir teknoloji ile yeni hangi zor olabilir.


Eski ve yeni eşleme

Kısılabilir LED lambalar sürücüsünde dimmer birçok türde ama tümü ile çalışabilir, örneğin LED lambalar yerine öncü azaltıcılar, ancak varolan bir dimmer örneğin 60W filaman lambası LED dimmer tarafından gerekli düzeyin altında güç derecesi 6.5W - olarak belirlenmiştir değiştirme 25W en az bir yük olan bir dimmer kullanabilirsiniz bir LED Lamba için çok yüksek bir minimum yük olabilir sondaki kenar azaltıcılar ile daha iyi çalışma eğilimindedir. Özel LED azaltıcılar çok düşük asgari güç derecesine sahiptir.


Karartma deneyim LED ile farklı olabilir. Genel olarak performans karartma LED LED sürücü/küçük parça yeteneklilik ve karartma devre Uyumluluk tarafından düzenlenmiştir. Orada çok sayıda lambalar olası birleşimlerini ve dimmer, bu tüm karartma ortamlarda çalışır bir LED Lamba var mümkün değildir beri.


Filamentler 1-%2 için aşağı gitmek, ancak LED şu anda filaman lambası – şu anda toplam ışık verimi yaklaşık yüzde 10'u kadar loş LED'ler daha alt bir karartma aralığı var.  Alçak voltajlı transformatörler MR16 12V projektör ile kullanıldığı gibi Ayrıca karmaşıklığına ekBir dimmer bir LED lamba ile uyumsuz olduğunda ne olacak?

Birçok LED lambalar kısılabilir olarak ilan edilir, ancak gerçekte pek çoğu performansını farklı etkileyici dimmer bağlı olarak kullanılan ve devre yükleme sonuçları. Bazı durumlarda LED Lamba kutusundan çıkarın alınan ve bir oda sadece ışık seviyesini titreşen ve düzensiz düzeltilmesi keşfetmek için bir dimmer anahtarı ile yüklenir.


· Titrek - lambalar titreşim (kısılabilir olmayan bir lamba kullanılırsa da oluşabilir)


· Bırakma - ışık yok çıkış ölçek sonunda


· Dimmer orada ayarlandığında ölü seyahat - ışık çıktıda eşleşen hiçbir değişiklik yok (ışık kabul edilebilir bir seviyeye değil dim)


· Değil düz - ışık çıkışı gitmek için loş üzerinden parlak doğrusal olarak


· Birden çok lambalar eklendiğinde birden çok lambalar - sorunları belirgin hale gelebilir


· Hasar veya arıza - LED sürücü, devre veya LED bozuk veya başarısız olur.


· Yük altında en az - en azından dimmer tarafından LED Lamba güç yük altındadır


· LED karışık modelleri-farklı modelleri farklı sürücüleri - Sürücüler farklı davranır bu yana olacak büyük olasılıkla bu sorunları karartma neden olabilir.


LED ampuller karartma hakkında ne yapabilirim?

· İdeal LED - kolay yeni LED yüklemeler için yapmak için tasarlanmış kaliteli azaltıcılar ile karartma devre yükseltmek. Bu, LED Lamba ömrü için iyi bir yatırım olduğunu.


· Emin olun doğru kısılabilir ya da kısılabilir LED devre türüne için satın


· Kullanım uyumlu bir dimmer


· Senin için sigara karartma karartma devre değilse çok kullanılmış Değiştir


· 12V MR16 lambalar ile kullanılan transformers kaldırmak ve (bir elektrikçi tarafından tamamlanmalıdır) lamba tutucu değiştirerek aynı montaj 240V GU10 lambalar dönüştürmek


· Aynı model ve marka LED Lamba (aynı sürücüyü tüm lambalar vardır) bir odanın bir alanda tüm parçaları için satın alma düşünmelisiniz


· Da yedek parça - LED Teknolojisi (diğer teknolojilerle gibi cep telefonları gibi) satın almak için iyi bir fikir olacaktır her zaman iyileştirilmesi ve değiştirme.


En önemli: devre için herhangi bir değişiklik yapmak için nitelikli bir elektrikçiye danışın.